Logo  
   

nahrávám galerii orázků......
...nahrávám obrázek...
start       n a v i g a c e       konec
konec galerie

Rotala sp. "Green"

Pokud občas prohlížíte firemní web ADA mohli jste v galerii spatřit minimálně dvě nádherná akvária vpodstatě monotematicky osázená pouze touto překrásnou stonkovkou. Tyto akvária již na ADA stránkách bohužel nejsou, ale pokud budete chvilku hledat určitě je někde najdete. Opravdu stojí za shlédnutí.

Tato Rotala mi tak učarovala, že jsem pátral, hledal a škemral až jsem ji získal. Jestli se vynaložený čas vyplatil můžete posoudit v této galerii.

Jako bych Vás slyšel: "A kde ty obrázky mám jako asi tak hledat, he ?" 1 2 3 4

Tvarem listů je Rotala sp. "Green" rotundifolii velmi podobná. Pokud by byla rotundifolia málo osvětlená pradvděpoboně by mohlo dojít i k záměně.
Jako obvykle nejlépe vynikne tato zelená stonkovka v kombinaci s červenolistými rostlinami. Na obrázku v pozadí je Alternathera reineckii.
Na zvětšenině jsou patrné bublinky kyslíku i jemně, od středu tmavozeleně, žíhané listy.

Rotala rotundifolia (indica)

Na obrázku je rotundifolia v celé své kráse a barevnosti.
Rozdíl proti sp. "Green" je patrný na první pohled - barva. Ne jen barvou se však tyto dva druhy liší. Zatímco rotundifolia roste celkem spořádaně vzhůru, zelená Rotala se všelijak kroutí, z ohnutých stonků vyrůstají další, zase všemi možnými směry. Možná to bude znít překvapivě, ale pokud mohu srovnat, tak jednoznačně lépe a rychleji roste rotundifolia.

Podobná fotografie jako předchozí. Snímek byl pořízen přibližně 2 hodiny po předchozím - asi deset minut před vypnutím světel. Rostlina se začíná "uzavírat" a listy se přibližují ke stonku...dobrou noc

Zde je zřetelně vidět jak důležitá je intenzita osvětlení pro úspěšné pěstování rostlin s červeným zabarvením. Na dalším snímku můžete tyto náherně zbarvené listy porovnat se zastíněnými částmi stejné rostliny

Na posledním obrázku v této galerii je patrné, že listy které nejsou vystaveny přímému osvětlení jsou jasně zelené. Rozdíl v barvě vrchních částí které zastíněné nejsou je zřetelný.