Logo  
   


Takashi Amano

Nature Aquarium 1


Nature Aquarium 2


Nature Aquarium 3


Aquarium Plant Paradise


Guru současné akvaristiky, tak ho nazývá Karel Rataj. S odkazy na jeho práci se setkáte téměř na všech akvaristických stránkách ať už soukromých nebo firemních. Myslím si, že pokud jste ještě neviděli žádné z jeho akvárií, tak byste tuto chybu měli velmi rychle napravit. To co tento japonec vytváří není akvárium, je to umělecké dílo. Precizní osázení akvária, tak typické pro japonskou mentalitu vytváří v podvodním světě neopakovatelné scenérie. Sám autor nazývá svá akvária jako "přírodní". Slovo přírodní chápu jako napodobení výseku přírody, podobně jak je tomu například u bonsaí a ne jako osázení akvária rostlinami ze stejné oblasti.

Možná jste se již setkali s názorem, že autor akvárium osadí, vyfotí a dále neudržuje. Opak asi bude pravdou, protože ADA (aqua design amano) je firma zabývající se prodejem již osázených akvárií a i fotografie prezentované v knize na této stráce jsou pro srovnání foceny při založení akvária a po 3 letech.
Takže co říci závěrem? Pokud Vás toto krátké povídání zaujalo mohu Vám vřele doporučit koupi alespoň jedné z těchto knih. Vlastním všechny 3 díly Nature Aquarium World i Aquarium Plant Paradise a směle mohu prohlásit, že se jedná o "bibli" pro každého akvaristu. Najdete zde mnoho návrhů osázení akvárií, různé typy "layoutů", rady jak akvárium založit, jak o něj pečovat. Je to určitě skvělá investice, které nebudete litovat.