Logo  
   


Hygrophila difformis

U fotek akvária pořízených po 11 měsících od uvedení do provozu jsem vyjádřil nespokojenost s osázením pravé strany akvária. Takže jsem nelenil a po posledním nafocení jsem pravou stranu přesázel. Nyní se mi podařilo nové osázení nafotit, takže nové fotky jsou k dispozici. Inspiraci jsem našel na The Krib.com při pročítání diskuse kolem rostlin do popředí, konkrétně od Karen Randall:


"Finally, a good ground cover that many people don't even think of is
Hygrophila difformis. (Water Wisteria) In strong light, this plant can be
trained to gro along the substrate with little trouble. Just put a stone
down here and their on the stems until they take root. This is another one
that needs regular pruning to keep short, but it makes a very pretty ground
cover, and fills in very quickly."


Jak píše Karen, opravdu jsem o H.diffomis nikdy jako o rostlině do popředí neuvažoval, takže jsem byl zvědav jak to dopadne. Dopadlo to nad očekávání dobře, ale ...
 
...ale ta údržba. Docílit plochého růstu není těžké, ale vyžaduje každotýdení péči, jinak se rozrůstá všude kolem a hlavně tam kam nemá ;-). Zlatá Riccia, ta je na údržbu mnohem jednodušší, ale změna je život.
 
 
Celkový pohled na popředí je na fotografiích trochu zkreslen. Ve skutečnosti tvoří H.difformis celkem plochý porost. Pokud chcete vyzkoušet rychle rostoucí popředí a smíříte se s nutností časté údržby mohla by být H.difformis Váší volbou do popředí.