Logo  
   


Q003
Co jsi udělal se starým akvárkem a rybičkama? Kde se dají sehnat všechny tyto druhy rostlin? Např Riccia?!?
   

Předchozí akvárium stále existuje, protože mě ale přestalo bavit v původním osazení, trochu(totálně) jsem ho přesadil. Echinodorus bleheri už nadzvedával poklop v akváriu a stínil všemu ostatnímu, takže musel bohužel ven. Až se nové osazení uchytí a rozroste, bude akvárium na prodej, protože se bohužel nevejde do bytu.

Všechny rostliny byly zakoupeny v pěstírně akvarijních rostlin AquaDaho. Všem, kteří budou chtít osadit nové akvárium větším množstvím rostlin vřele doporučuji navštívit pěstírnu, protože rozhodně ušetříte. Některé zdroje na internetu tvrdí, že emerzně pěstované rostliny Vám v akváriu neporostou. Dle mého názoru, pokud splníte alespoň základní podmínky pro pěstování akvarijních rostlin, je zcela lhostejné zda rostliny byly pěstovány emerzně nebo submerzně. Jediným kritériem potom zůstává cena a sortiment nabízených rostlin.

Riccia fluitans - Trhutka plovoucí je celkem běžná plovoucí akvarijní rostlina a měla by být běžně dostupná v akvaristických prodejnách. Je to nenáročný a rychle rostoucí "plevel", který dokáže během 1..2 měsíců zakrýt celou hladinu. Její použití jako zeleného koberce, vyžaduje častější zkracování, jinak celý polštář vyplave na hladinu. Malé bubliny kyslíku - perly, které se tvoří při dobrém osvětlení a při sycení CO
2, daly vzniknout jejímu druhému jménu - perla arábie.