Logo  
   


Q002
Jak dlouho je akvárium přibližně v této podobě?

    Všechny fotografie jsou foceny zhruba 2 měsíce od jeho založení po skončení období růstu hnědé řasy. Tato fáze byla překvapivě krátká cca 1 týden. Pravděpodobně tuto dobu zkrátilo "zahoření" filtru (1 měsíc) v předchozím akváriu a použití části staré akvarijní vody. Abych nebyl obviněn, že jsem akvárium osadil, nafotil a pak zrušil, připravím stránky nazvané pravděpodobně "timeline", kde budou fotografie akvária pro srovnání každého půl roku. Někteří totiž nevěří, že se takové akvárium dá udržet v podobném stavu déle jak 2 roky. Snad Vy, kteří jste viděli předchozí verze mého webu, budete souhlasit s tím, že dá.

Podobně je často obviňován i Takashi Amano (tedy ne že bych se s ním chtěl srovnávat). Všichi, kteří to tvrdí, pravděpodobně nikdy neviděli jeho knihy a soudí tak, z několika fotografíí, které se potulují po internetu. Takže znovu: ADA je firma zabývající se prodejem osázených akvárií do restaurací, firem atd.., každé takové akvárium stojí kolem 2000 USD. Pochybuji o tom, že by někdo koupil akvárium, které by mu vydrželo půl roku za takovou sumu a znovu odkazuji na fotografie akvárií pořízené při založení a po 3 letech, případně fotografie akvárií z restaurací.

V současné době (6.7.00) vypadá akvárium ještě lépe než na publikovaných fotografiích. Sagittaria subulata se značně rozrostla a dokonce právě kvete. Eusteralis stellata dosáhla několikrát hladiny a značně se rozrostla. Heterantheru zosterifoliu je třeba zastřihovat každé 3 dny. Bolbitis se konečně aklimatizoval a začal růst.