Logo  
   


  CO2 ventil - miniDave

Tato kombinace CO2 redukčního ventilu s jehlovým ventilem je pravděpodobně nejlevnějším řešením regulace CO2 z tlakové láhve. V době kdy jsem tento ventil používal byla jeho cena kolem 800 kč bez DPH. Ventil má pouze jeden manometr a lze tedy kontrolovat pouze výstupní tlak, což vzhledem k použitému účelu zcela postačuje a manometr tak vlastně slouží pouze jako indikace naplnění láhve. Tlak se po celou dobu udržuje kolem hodnoty 58 barů a pokud začne klesat je to jasné znamení že láhev bude potřeba v nejbližší době opět naplnit.

Celkový pohled na ventil

dole na obrázku je vidět stejný jehlový ventil jako u předchozí varianty ventilu se 2 manometry, Tento ventil je třeba samozřejmě zakoupit samostatně. Závity na ventilu miniDave a jehlovém ventilu nejsou identické, nicméně pomocí těsnění a "větší síly" lze jehlový ventil bez redukcí na miniDave našroubovat. Jako obvykle vřele nedoporučuji experimentovat s CO2 bez tohoto jehlového ventilu.
 

Dalším drobným problémem je nekompatibilita závitu ventilu miniDave a závitu láhve (1,5 kg) CO2.
Nejjednodušší řešení je demontáž matice ventilu miniDave a její výměna za matici se správnou velikostí závitu. Je to opravdu jednodušší řešení než vyrábět nějaké redukce. Čím více spojů tím více netěsností
 

Jak je vidět na obrázcích matici opravdu lze jednoduchým způsobem vyměnit. (Neptejte se mne prosím, kde se ta matice dá sehnat - není to žádný speciál a tuto matici najdete na kterémkoli ventilu pro CO2 sváření)
 

Redukční ventil je našroubovaný na stejné láhvi jako u předchozího ventilu se 2 manometry, takže jen připomínám že napravo nahoře je uzávěr láhve, vpravo (zelená) pojistka uzavíracího ventilu. Uzavírací ventil slouží k plnění láhve a redukční ventil se před plněním odstraňuje. Po naplnění doporučuji zkontrolovat netěsnosti pomocí mýdlové vody.
 
Vzhledem k celkové pořizovací ceně asi 1500 kč (bez láhve) lze tuto variantu doporučit. S nastavením nejsou problémy. Stejně tak dlouhodobé udržení nastaveného průtoku je dobré. Pokud máte možnost tento ventil za podobnou cenu, jaká je uvedena v úvodu tohoto článku, zakoupit určitě neváhejte, protože podle mých informací je tato varianta bezkonkurenčně nejlevnějším řešením na českém trhu a drobné problémy se sháněním správné matice jsou touto cenou zcela jistě kompenzovány.
 
Komentáře