Logo  
   

nahrávám galerii orázků......
...nahrávám obrázek...
       

Ammania gracilis

Další nádherná červená stonkovka do pozadí případně i do středu nádrže. Na obrázku v kombinaci s Heteranthera zosterifolia.

Inspirací k vyzkoušení mi bylo akvárium Erika Leunga z AGA 2001. Tento layout je dle mého názoru v celé soutěži nejlepší a zcela zaslouženě získal první místo. Je vidět, že nejen Takashi Amano umí Nature Aquaria

Údržba je obdobná jako u ostatních stonkovek. Pokud nechcete přijít o spodní listy je třeba často zastřihovat, případně čas od času znovu vysadit, protože při nedostatku světla opravdu ráda shazuje spodní listy.
Nároky jsou podobné jako u ostatních červenolistých stonkovek - dostatek světla, hnojení železem a jako obvykle nezaškodí sycení CO2.
Heteranthera zosterifolia je překrásná stonkovka a může sloužit jako indikátor dobrých podmínek v akváriu. Pokud listy začnou černat není vše v úplném pořádku.
Podle mne nejsou boční pohledy do akvárií na internetu příliš vidět, přitom mohou často nabídnout zajímavější scenérie než standardní pohledy zepředu. V popředí Microsorium pteropus a Bacopa monniera.

Jiný boční pohled s dominantní Ludwigia repens.